Image by Kayle Kaupanger
Line separator

REKRUTACJA

Jak mogę dołączyć?

Jeśli chcesz zasilić szeregi naszego zespołu, wystarczy, że wypełnisz formularz rekrutacyjny dostępny pod tym linkiem, a my skontaktujemy się z tobą telefonicznie w ciągu maksymalnie 5 dni. Następnie umówimy się na ok. 20 min rozmowę rekrutacyjną w formie zdalnej, na której przedstawimy ci szczegóły dotyczące zaangażowania w Fundację i związane z tym oczekiwania.

Kogo szukamy

Do zespołu szukamy osób, które:

- są chętne do wolontaryjnej pracy projektowej w NGO (min. 5h /tyg), 

- chcą się uczyć nowych umiejętności przydatnych w aktywizmie,

- umieją się dogadać za pomocą komunikatorów i wideokonferencji,

- odpowiada im codzienna komunikacja na Slack,

- są pełne szacunku wobec innych osób i wiedzą, co to znaczy "inkluzywna przestrzeń",
- traktują swój zespół, jak grono, które zawsze może na siebie liczyć

- mają ukończone min. 16 lat.

Jak wygląda praca zespołu

Zespół Fundacji jest rozsiany po wielu miejscowościach w Polsce. Jesteśmy organizacją pracującą przeważnie na odległość. Komunikacja odbywa się przede wszystkim za pośrednictwem wideokonferencji Google Meet oraz wiadomości na komunikatorze Slack. Co jakiś czas organizujemy spotkania stacjonarne w różnych miejscach w celach integracyjnych.

W każdy poniedziałek zdzwaniamy się o 20:00 na spotkaniach statusowych w gronie całego zespołu. Są to najważniejsze spotkania organizowane co tydzień, a w ich trakcie omawiane są bieżące sprawy Fundacji, aktualny stan realizacji projektów, a także kolejne działania do podjęcia.

Co mogę robić działając w Fundacji

Odpowiedź na to pytanie najlepiej zacząć od zapoznania się z projektami naszej organizacji. Część informacji znajduje się na stronie, jednakże najważniejszymi kanałami dotarcia do odbiorców są dla nas Instagram oraz Facebook. To tam znajdziesz przegląd wszystkich realizowanych projektów (Skrótu Sejmowego, Postów edukacyjnych i Sobót z Kulturą). Obecnie uruchamiany także formułę krótkich wywiadów na żywo.

Jak więc widzisz, spektrum możliwych obowiązków dla wolontariusza/ki jest bardzo duże. Od researchu i pisania treści, przez redakcję, tworzenie grafik, aż do kreacji wizerunku Fundacji w mediach społecznościowych. Poza tym przydać się mogą umiejętności z zakresu wystąpień publicznych, edycji audio i wideo czy koordynacji projektów i pracy grupy. Niewątpliwie działanie w naszym zespole jest świetną okazją do rozwoju umiejęności, co często podkreślają nasi dotychczasowi działacze i działaczki.

Rekrutacja

Jeśli chcesz dołączyć do naszego zespołu, to wypełnij forumalrz rekrutacyjny dostępny pod tym linkiem, a jeżeli masz jakiekolwiek pytania, możesz do nas napisać na kontakt@eduobywatelska.pl

Na wszystkie wiadomości odpowiadamy w ciągu 5 dni. 

Pozdrowienia! 

Zespół Fundacji