Image by Kayle Kaupanger
Line separator

REKRUTACJA

Jak mogę dołączyć

Jeśli chcesz zasilić szeregi naszego zespołu, wystarczy, że wypełnisz forumalrz rekrutacyjny dostępny pod tym linkiem, a my skontaktujemy się z tobą telefonicznie w ciągu maksymalnie 5 dni. Następnie umówimy się na ok. 40 min rozmowę rekrutacyjną w formie zdalnej, na której przedstawimy ci szczegóły dotyczące zaangażowania w Fundację i związane z tym oczekiwania.

Kogo szukamy

Do zespołu szukamy osób, które:

- są chętne do wolontaryjnej pracy projektowej w NGO (min. 4h /tyg), 

- chcą się uczyć nowych umiejętności przydatnych w aktywizmie,

- umieją się dogadać za pomocą komunikatorów i wideokonferencji,

- odpowiada im codzienna komunikacja na Slack,

- są pełne szacunku wobec innych osób i wiedzą, co to znaczy "inkluzywna przestrzeń",
- traktują swój zespół, jak grono, które zawsze może na siebie liczyć.

Jak wygląda praca zespołu

Zespół Fundacji jest rozsiany  po wielu miejscowościach w Polsce, z przewagą Poznania, Trójmiasta, Krakowa i Warszawy. Jesteśmy organizacją pracującą przeważnie na odległość. Większość komunikacji odbywa się za pośrednictwem wideokonferencji Google Meet oraz wiadomości na komunikatorze Slack. 

W każdy poniedziałek zdzwaniamy się o 20:00 na spotkaniach statusowych, na których pojawia się cały zespół. Są to najważniejsze spotkania jakie się odbywają cyklicznie. W ich trakcie omawiane są bieżące sprawy Fundacji, aktualny stan realizacji projektów, a także planowane są kolejne działania.

Każda osoba z zespołu jest przydzielona do 1-2 projektów stałych (skrótu sejmowego, podcastu obywatelskiego, postów edukacyjnych, zespołu SM), a także może uczestniczyć w pracy grup dodatkowych (fundraisingowa, techniczna, mentorska). Niezależnie od stałych angaży, każda osoba może zaangażować się sporadycznie w prace innych grup, jeśli ma taką chęć. Przydział następuje na podstawie preferencji danej osoby, która w trakcie rekrutacji wskazuje umiejętności, jakie najbardziej chce rozwijać i rodzaje działań, przy których chciałaby brać udział.

Niezależnie od projektów stałych, często pojawiają się inicjatywy okolicznościowe, takie jak: pojedyncze treści edukacyjne, spotkania lub większe projekty. Jeśli w zespole znajdzie się wystarczająca liczba osób chętnych podjęcia się dodatkowego projektu, to zapada grupowa decyzja o jego realizacji. Częstą praktyką jest, że autorzy/ki pomysłów, które zostaną zatwierdzone na forum całego zespołu, stają się następnie osobami koordynującymi realizację danego projektu.

Rekrutacja

Jeśli chcesz dołączyć do naszego zespołu, to wypełnij forumalrz rekrutacyjny dostępny pod tym linkiem, a jeżeli masz jakiekolwiek pytania, możesz do nas napisać na rekrutacja@eduobywatelska.pl

Na wszystkie wiadomości odpowiadamy w ciągu 4 dni. 

Pozdrowienia! 

Zespół Fundacji