Szukaj

Wskazówki obywatelskie w prowadzeniu nauki zdalnej

Zaktualizowano: 24 lis 2020

Pandemia Covid-19 spowodowała, że niemal z dnia na dzień, tysiące dydaktyków znalazło się w wyjątkowej sytuacji. W związku z licznymi wyzwaniami, z jakimi wiąże się nauczanie na odległość, Fundacja Edukacji Obywatelskiej im. Ignacego Daszyńskiego przygotowała obszerny poradnik na temat najlepszych praktyk w przygotowywaniu i prowadzeniu zajęć zdalnych.


Poradnik “Wskazówki w prowadzeniu nauki zdalnej” skierowany jest do wszystkich nauczycieli i wykładowców akademickich, którzy szukają sposób na poprawę efektywności swoich zajęć. W dokumencie przedstawiono najbardziej powszechne problemy i wskazano sposoby ich rozwiązywania. Można w nim znaleźć adresy serwisów służących rozwojowi umiejętności nauczania oraz opisy przeszło 20 różnego rodzaju programów i narzędzi, które pomogą w organizacji nauki, pracy w grupach czy zaliczeń. Znalazły się w nim też opisy praktyk stosowanych przez kilka czołowych uniwersytetów na świecie, takich jak Cambridge, Harvard czy Oxford.


Poradnik do pobrania:

eduobywatelska_wskazówki_w_nauce_zdalnej
.
Download • 3.39MBOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Członkowie Fundacji Edukacji Obywatelskiej im. Ignacego Daszyńskiego przyłączają się do akcji “Wszyscy Jesteśmy Rzecznikami”. To ogólnopolska akcja mająca na celu wyrazić uznanie i podziękować ustępuj